Villeroy&Boch umywalka: zadbaj, by łazienka dobrze wyglądała

Łazienka to przestrzeń, z której codziennie korzystamy. Trzeba zrobić wszystko, by dobrze się prezentowała. Stąd tak ważne jest, by wybierać produkty, które posłużą na długo. W przeciwnym razie konieczny będzie remont i to w niedługim czasie.

Umywalka nowoczesna czy tradycyjna?

Jest w czym wybierać. Półki sklepowe uginają się od produktów. Ważne jest jednak, by z niczym nie przesadzać. Choć propozycji jest dużo Villeroy & Boch umywalka, musi pasować do reszty pomieszczenia. Jeśli wszystko jest klasycznie wyposażone, awangardowa ceramika nie będzie dobrze wyglądała. Z kolei jeśli postawimy na odważniejsze rozwiązania, musimy rozważać nieco bardziej dynamiczne posunięcia. Tak naprawdę to, w jaki sposób urządzimy pomieszczenie zależy od nas samych. W łazience musimy się dobrze czuć. O ile nowoczesne style wybiera mniej osób, , tak po tradycyjne wzornictwo sięga już nieco więcej ludzi. Trzeba pamiętać, że designerskie meble i ceramika są oryginalne, ale trudniej je dopasować. Większość salonów z wyposażeniem do łazienek ma na stanie z reguły produkty klasyczne. Wynika to z faktu, że głównie na takie rzeczy jest zapotrzebowanie. Klienci wybierają białe i uniwersalne umywalki, bo można je dopasować do każdego wnętrza. Nawet jeśli po jakimś czasie będziemy chcieli zmienić wystrój łazienki, to znacznie łatwiej będzie coś dobrać. Zaletą tradycyjnych rozwiązań jest też fakt, że są one zdecydowanie tańsze. Łatwiej też znaleźć do nich zamienniki w razie gdyby konieczna była ich reperacja. Zupełnie inaczej jest w przypadku designerskiej ceramiki, gdzie zdecydowanie trudniej jest dobrać poszczególne rzeczy, a same akcesoria do wanny czy umywalki są znacznie droższe.

Czym się kierować przy wyborze umywalki?

Przedmioty do łazienki powinny być przede wszystkim praktyczne. Ważne jest więc, by zwrócić uwagę na elementy, takie jak kształt misy, rodzaj baterii, możliwość zamontowania szafki i wiele innych. Villeroy & Boch umywalka ma różne formy, ale mimo wszystko najlepszym wydaje się ta lekko zaokrąglona. Woda ma swobodny odpływ co bardzo ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Umywalki kwadratowe lub prostokątne robią wprawdzie wrażenie, jednak odpływ wody jest zdecydowanie utrudniony. Należy też zastanowić się nad rodzajem baterii. Są modele z kurkami lub też z dźwignią. To na co się zdecydujemy zależy od naszego gustu. Jeszcze niedawno hitem były dźwignie. Obecnie do łask wracają rozwiązania sprzed przeszło dwóch dekad.

Dodaj komentarz