Trzy powody, dla których warto stawiać na certyfikowane place zabaw

Zabawa na dworze jest niezmiernie ważna dla rozwoju dziecka. Należy jednak wybierać odpowiednie obiekty. Takie, które będą bezpieczne, by pociecha mogła z nich swobodnie korzystać. Nie wszystkie place zabaw się do tego nadają. Tymczasem czas spędzony na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na rozwój.

Certyfikowane place zabaw są bezpieczne

Wprawdzie wokół jest mnóstwo placów zabaw, jednak nie wszystkie nadają się do tego, by ich używać. To brutalna prawda. Wiele obiektów nie jest przystosowana do potrzeb maluchów. Odpadająca farba, a także ledwo trzymające się urządzenia – to tylko niektóre wady, które można zarzucić placom zabaw z czasów głębokiej komuny. Produkowane dawniej sprzęty były jednorodne. Próżno było szukać wielu kolorów i fantazyjnych kształtów. Dziś jest inaczej. Certyfikowane place zabaw są zaprojektowane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także zmienną aurę może służyć przez wiele lat. Bez większych obaw, że coś się może stać, a tworzywo się zniszczy. Dzięki temu dzieci będą mogły swobodnie korzystać z urządzeń, a rodzice nie będą się martwic, że sprzęt się uszkodzi.

Brak toksycznych substancji

Zastosowanie dobrej jakości materiałów jest bardzo ważne. To właśnie dzięki nim nie trzeba się martwić, że dziecko będzie miało kontakt z toksycznymi substancjami. Certyfikowane place zabaw są w pełni bezpieczne pod tym względem. Ich skład został przebadany i spełnia najwyższe normy unijne. To sprawia, że dzieci mogą bez większych problemów korzystać z tego typu miejsc. Kiedyś place zabaw pozostawiały sporo do życzenia. Malowano je zwykłymi farbami o dużej zawartości niebezpiecznych dla zdrowia i organizmu związków chemicznych. Zabawa w takich warunkach nie jest zalecana najmłodszym. Lepiej omijać tego typu rzeczy.

Trwałość i estetyka

Certyfikowane place zabaw, w porównaniu do obiektów produkowanych wcześniej, są znacznie trwalsze i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Zachowują kolor i kształt. Nawet po latach użytkowania wyglądają jak nowe. Kolory nie tracą na wyrazistości, a materiał jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia. Aż przyjemnie korzystać z takich urządzeń bez obaw, że coś może się wydarzyć. Place zabaw, które stawiano przeszło dwie dekady temu wyglądają tragicznie. Elementy ledwo się trzymają. Huśtawki są mało stabilne, a dodatkowo odpada z nich farba. To powoduje, że lepiej omijać je szerokim łukiem. Nowoczesne rozwiązania są znacznie trwalsze i doskonale się prezentują.

One Comment

Dodaj komentarz