O czym powinien pamiętać deweloper? Place zabaw z certyfikatem i parkingi to podstawa

Decydując się na postawienie nowej inwestycji w postaci osiedla, każdy deweloper powinien pamiętać o kilku ważnych punktach, których nie powinno zabraknąć w żadnym miejscu. Im lepiej dostosowane miejsce dla przyszłych mieszkańców, tym szybciej będą sprzedawać się lokale oraz mieszkania.

Atrakcyjna lokalizacja i dobry dojazd

Ludzie coraz rzadziej chcą mieszkać w centrum miasta, dlatego szukają osiedli, które są od nich oddalone, znajdują się w cichych i spokojnych miejscach, a przy tym dobrze skomunikowanych, żeby szybko można było zawieźć dzieci do szkoły lub dojechać do pracy. Nie jest to łatwe, ponieważ coraz mniej jest na rynku niezamieszkanych przestrzeni, szczególnie w dużych miastach. Najbardziej pożądane są place przy lasach czy polach, gdzie nie dochodzi do nas zgiełk codziennego miasta. Takie miejsce musi jednak posiadać dobre drogi dojazdowe do centrum oraz połączenie z komunikacją miejską. Im więcej autobusów tym lepiej, bo nikt nie chce mieszkać gdzieś, gdzie będziesz musiał długo czekać na komunikację miejską. W dobie wszechobecnych samochodów ważna jest również jakość dróg oraz to, żeby były one dobrej jakości.

Dodatkowe miejsca dla dzieci

Ważne jest, żeby pomyśleć o wszystkich mieszkańcach, szczególnie rodzinach z dziećmi. Dlatego dobrze widziane są place zabaw z certyfikatem bezpieczeństwa, który informuje rodziców, że maluchy mogą się tam bezpiecznie bawić. W budynkach dobrze jest znaleźć miejsca na schowek na rowery i wózki. Dla młodzieży i dorosłych dobrze sprawdzają się siłownie na powietrzu, które zachęcają do aktywności. Szerokie alejki z ławeczkami będą na pewno chętnie wykorzystywane do spacerów, biegania czy odpoczynku. Wszelkie place zabaw z certyfikatem, miejsca zachęcające do aktywności i dodatkowe atrakcje, będą dobrze postrzegane i mogą mieć wpływ na decyzję potencjalnych kupujących.

Dobrze wyważone parkingi oraz zieleń

Na każdym osiedlu nie powinno zabraknąć drzew oraz innej roślinności, która sprawia, że ludzie mają lepsze samopoczucie i czują się bardziej rodzinnie. Należy jednak pamiętać, że potrzebne są również parkingi. Warto je dlatego wybudować w podziemiach budynku, aby całe osiedle nie było zawalone parkującymi samochodami. Przed blokami zostawmy kilka miejsc dla ewentualnych gości naszych mieszkańców. Reszta, może korzystać z podziemnego parkingu, którego zalety odkryją na pewno, szczególnie zimą, gdzie mróz nie będzie osiadał na szybach.

Dodaj komentarz