Najbardziej designerskie lampy nie przypominają lamp

Coraz częściej urządzający mieszkanie chcą się maksymalnie wyróżniać, szukają sposobu jak sprawić, żeby z zachwytu dech stawał w piersi członków rodziny i przyjaciół odwiedzających ich. Pomagają w tym zarówno architekci wnętrz, jak i producenci sprzętów do domu. Dlatego często nie przypominają one znanych nam form.

Nowocześnie, ale ze smakiem

Przychodzimy do znajomych, siadamy na fotelu, a koło nas na stoliku stoi drewniany ptak. Okazuje się, że jest to oświetlenie, lampy nowoczesne coraz częściej nie przypominają bowiem lamp. Osoby o tym niepoinformowane często są zdziwione, że stojący w przedpokoju kamień zaczyna dawać światło, a sufit pełen wiszących balonów jest tak naprawdę sufitem pełnym małego oświetlenia. Im bardziej coś szokuje, tym chętniej sięgają po to architekci. Już dawno do lamusa odeszły tardycyjne żyrandole z kloszami. Jeśli nawet się zdarzają, to klosze te przybierają bardzo nietypowe formy. Najbardziej szokują żarówki na końcu sznura czy rury odpływowej na ścianie, ale również wykorzystanie kamieni, drewna albo nietypowych form.

Przesada szokuje negatywnie

Wybór jaki dają nam designerskie lampy często sprawia, że można przeholować w drugą stronę. Nagle okazuje się, że cały wystrój naszego pomieszczenia nie pasuje do oświetlenia, co więcej został przez nie przytłoczony. Pamiętajmy również, aby sprawdzić światło, które dają poszczególne lampy. To, że kupimy ich kilka wcale nie oznacza, że będzie wystarczająco jasno, albo, że oświetlą to, na czym nam zależało. Zawsze dobrze jest się wcześniej zastanowić na czym nam tak naprawdę zależy. Wielkość lampy nie zawsze wiąże się z jej największym oddawaniem światła. Oczywiście barwa i intensywność zależy od kupionej żarówki, jednak zdarza się, że designerskie lampy nie przepuszczają go dużo przez swoje rozbudowane formy. Dobrze jest znaleźć lampę nie tylko odpowiadającą nam formą, ale również funkcjonalną, przy której nie będzie psuć sobie oczu na przykład czytając książkę. Jeśli zależy nam na delikatnym oświetleniu nie dobierajmy lamp, które rozświetlą nam całe pomieszczenie. Dokładnie sprawdźmy również przed zakupem jakie żarówki pasują do naszego modelu, żeby nie kupować nieodpowiednich.

Dodaj komentarz