Możesz wybrać designerskie lampy albo możesz wybrać… nudę

Zakupy wnętrzarskie do domu możesz robić w wielu różnych miejscach, możesz kupować przedmioty w różnych cenach, projektowane przez różne osoby. W zależności od tego, jak bardzo zależy Ci na wyglądzie Twoich wnętrz.

Najpiękniejsze przedmioty

Są wnętrza, do których wchodzi się i od razu czuje się elegancję, styl i smak ich mieszkańców. Aranżacja wnętrza jest bardzo istotna, szczególnie, jeśli często przyjmujemy gości. Prowadząc własną firmę, przedsiębiorstwo i tym podobne możesz spodziewać się co jakiś czas konieczności spotkania w domu, nawet z kontrahentami biznesowymi. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na to, by Twoje miejsce zamieszkania było zaniedbane. Trzeba zaprojektować swój dom tak, by był funkcjonalny, ale i piękny. Przynajmniej jedno pomieszczenie powinno być reprezentacyjne, przeznaczone po to, by przyjmować gości. Modne ostatnio są wnętrza przestronne i otwarte, im mniej mebli tym lepiej. Oryginalny projekt w stylu skandynawskim, gdzie nie ma nadmiaru przedmiotów, a wszystko jest skrzętnie poukrywane w odpowiednio zaprojektowanych szafach. Do tego piękne dodatki, obrazy, designerskie lampy, czy zdjęcia, które przedstawiają nasza szczęśliwą rodzinę to dodatkowe atuty. Warto pokazać na zdjęciach również jakąś swoją pasję, czy to są wyścigi samochodowe, czy może narty, albo na przykład podróże. To wzbudza zaufanie tych, którzy nas odwiedzają i buduje w ich głowach nasz pozytywny obraz. Wykorzystajmy takie drobiazgi szczególnie wtedy, gdy spotykamy się z ważnymi osobami, które powinny mieć o nas, jak najlepsze zdanie.

Styl, o jakim marzymy

Oczywiście nie musimy wybrać wymienionego powyżej stylu oszczędnego. Być może bardziej odpowiada nam przytulne wnętrze w stylu angielskim, gdzie aż roi się od drobiazgów, bibelotów i tym podobnych przedmiotów. Takie wnętrze również może być piękne i zachęcające, aż czuć w nim domowe ciepło i tylko brakuje zapachu domowego ciasta (a może i tego nie brakuje?). Zwróć jednak uwagę na to, że utrzymanie takie pomieszczenia w czystości może być trudne, jeśli nie mamy wiele czasu, nawet gdy zatrudnimy osobę do sprzątania. Pamiętajmy o tym, że poszczególne pomieszczenia powinny ze sobą współgrać i tak naprawdę to jest najważniejsze. A styl pozostaje kwestią gustu i czy będzie to styl włoski, japoński, skandynawski, czy angielski to już nasz osobisty wybór. Designerskie lampyna pewno wpiszą się w każdy projekt, jaki sobie zaplanowaliśmy. Wybór jest duży, a każdy z tych przedmiotów daje nam wyczucie smaku i elegancji. Niestandardowe projekty są z daleka rozpoznawalne i często można spotkać się z pytaniem, gdzie ta lampa została zakupiona. Te oryginalne projekty mają te przewagę, że nie każdy w domu będzie mieć coś podobnego. Zainwestowanie w coś niezwykłego na pewno nada pomieszczeniu klasy.

Własna praca

Jeśli mamy smykałkę do robótek ręcznych lub majsterkowania możemy oprócz designerskich lamp pokusić się jeszcze o inne oryginalne elementy wystroju. Samodzielnie wykonane przedmioty to już stuprocentowa gwarancja, że tylko my będziemy takie posiadać. Ogranicza nas tylko nasza pomysłowość. Po co wieszać zdjęcia w ramach? Można je powiesić na sznurku i przypiąć ozdobnymi klamerkami, takimi, jak do prania. Proste a jednocześnie bardzo niebanalne. Do tego nie potrzeba wiele wysiłku ani zdolności, to proste i efektowne rozwiązanie. Bawmy się czasem naszym wnętrzem, proste zmiany to sama przyjemność bez konieczności gruntownego remontu, którego nikt z nas raczej nie lubi, bo wiąże się z bałaganem i dużą ilością pracy.

Dodaj komentarz