Korzyści z wdrożenia systemów ERP 2.0

Systemy ERP to potężne narzędzia, które są w stanie skutecznie zoptymalizować działanie firmy na wielu różnych poziomach. Oczywiście o ile tylko zostaną wdrożone z głową. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na wprowadzenie w swojej firmie rozwiązań z rodziny ERP 2.0.

Czym są programy ERP?

Systemy ERP to rozwiązania technologiczne z pogranicza IT i zarządzania, których najważniejszym i podstawowym zadaniem jest jak najbardziej optymalne rozplanowanie zasobów przedsiębiorstwa. Stąd też wzięła się ich nazwa – skrót ERP rozwija się po angielski jako Enterprise Resource Planning, czyli właśnie, tłumacząc na język polski, Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa.
Dzięki Systemom ERP jesteśmy w stanie w maksymalnie rozsądny i optymalny sposób rozplanować potrzeby materiałowe przedsiębiorstwa oraz wykorzystywać jego zasoby tak, by równocześnie minimalizować koszty i zaspokajać potrzeby klientów końcowych w akceptowalnym terminie. W efekcie zapasy magazynowe ograniczone zostają do absolutnego minimum, przy równoczesnym braku spadku wydajności wszystkich procesów zachodzących w firmie.

Systemy ERP – nie tylko dla dużych graczy

Dynamicznie rozwijający się rynek sprawia, że sektor małych i średnich firm z dnia na dzień się powiększa. Dodatkowo MSP też mają potrzeby, na które odpowiedzią mogą być systemy klasy ERP. Warto podkreślić, że ERP to rozwiązanie nie tylko dla dużych graczy. Oczywiście programy pokroju Comarch CDN XL to raczej propozycja dla większych przedsiębiorstw, ale i te mniejsze mają z czego wybierać.
Jednak niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa, o jednej rzeczy zawsze musimy pamiętać: wszystkie wprowadzane zmiany zawsze musza uwzględniać nasze cele biznesowe. Tylko w tn sposób będziemy w stanie osiągnąć zamierzone efekty i realnie usprawnić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Zyski z ERP dla kadry zarządzającej

ERP to także zyski dla kierownictwa i zarządu firmy. Jakie konkretnie? Przede wszystkim lepszy ogląd kondycji, także tej finansowej, przedsiębiorstwa oraz dostęp do danych i analiz, które umożliwiają podejmowanie rozsądniejszych biznesowo decyzji.
Systemy ERP sprawiają, że łatwiej jest skoncentrować działania na tych produktach i aspektach działalności firmy, które przynoszą największe zyski. Wszystko to dzięki temu, że dzięki systemom z rodziny ERP łatwiej analizować rentowność poszczególnych działań i wyłuskać z natłoku danych to, co rzeczywiście najbardziej nam się opłaca.

Dodaj komentarz