Jak załatwić WC na budowy?

Organizacja budowy to duże wyzwania. Trzeba zadbać o wiele elementów bardziej i mniej ważnych Jednym z nich jest zaplecze sanitarne. Budowlańcy muszą mieć, gdzie się załatwić. Nie można dopuścić do tego, by szli w krzaki, bo będzie to wyglądać bardzo nieprofesjonalnie.

Zaplecze sanitarne to nie problem

Samo dostarczenie przenośnych toalet nie jest takie trudne. Wystarczy tylko odrobinę się nad tym zastanowić. Czasem można skorzystać z istniejącej infrastruktury, ale bywa i tak, że trzeba załatwić WC na budowy. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których nie ma gotowej kanalizacji i żadne inne rozwiązanie, poza mobilnymi toaletami, nie wchodzi w grę. Na szczęście rynek sanitariatów stale się rozwija, a ich dostawcy stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Bez trudu można zaopatrzyć się w coś co będzie bardzo potrzebne. Co ważne WC na budowy nie wymagają podpięcia do istniejącej kanalizacji. Mogą działać niezależnie. Wtedy trzeba dodatkowo zamówić opcję z dwoma zbiornikami na fekalia i czystą wodę. W ten sposób pracownicy będą mogli bez większych problemów się załatwiać. Kiedyś publiczne toalety pozostawiały sporo do życzenia. Aż strach było koło nich przejść. Dziś jest zupełnie inaczej. Producenci stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Toalety są higieniczne czyste. Stosuje się do nich środki dezynfekujące i odkażające. Poza tym sama jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Zastosowanie tworzywa sztucznego, które nie pęka i dobrze się ściera jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Toalety doskonale się prezentują, pomimo tego, że są narażone na zmienne działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych.

A może kontenery sanitarne?

Jeśli budowa trwa kilka dni, można się zastanowić nad tym, by zainwestować w kontenery sanitarne, w których będzie się dało umyć i przebrać. To bardzo ważne. O ile na budowach trwających jeden dzień nie ma z tym problemem, bo pracownicy mogą się obmyć w bazie, tak przy dłuższych wyjazdach może mieć to znaczenie. Tymczasem samo załatwienie tego typu rzeczy nie jest trudne. Wystarczy skonsultować się z firmą, która zajmuje się dostawą rozwiązań sanitarnych. Konsultant podpowie, co w danej sytuacji będzie najkorzystniejsze i na co warto zwrócić uwagę. Pomoże także dobrać najlepsze rozwiązanie. Są kontenery z kilkoma lub też kilkunastoma prysznicami. Dodatkowo można zamówić schody lub zbiornik na wodę, które pozwolą się uniezależnić od warunków kanalizacyjnych.

Dodaj komentarz