Jak wybrać dobry stelaż podtynkowy?

Łazienka powinna być estetyczna, ale w tym wnętrzu trzeba także zdecydować się na zastosowanie rozwiązań, które będą trwałe i praktyczne. Przy zakupie różnych produktów trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania, czyli głównie na zastosowane materiały, ale także na solidność całej konstrukcji.

Wymienione cechy mają bardzo duże znaczenie również w przypadku stelaży podtynkowych. Przed zakupem takiego elementu wykończenia trzeba przede wszystkim zapoznać się z jego parametrami technicznymi oraz długością gwarancji. Dzięki temu będzie można zdecydować się na rozwiązanie, które będzie służyć przez wiele lat.

Odpowiednia wysokość zapewni wygodę

W czasie wyboru konkretnego stelażu podtynkowego do łazienki, należy zwrócić uwagę na jego wysokość. Jest to dosyć istotna kwestia, która w dużym stopniu przełoży się na wygodę. Dostępne są między innymi stelaże niskie. W takim przypadku przycisk służący do spłukiwania wody będzie zakryty przez podniesioną deskę. Takie rozwiązanie nie zawsze jest do końca komfortowe, ale na pewno pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Można ją wykorzystać między innymi do stworzenia funkcjonalnej półki, która przyda się do przechowywania różnych drobiazgów. Mimo wszystko bardziej popularne są wysokie stelaże podtynkowe, które umożliwiają łatwiejszy dostęp do przycisków spłukujących.

Odpowiednie przyciski

Warto zwrócić uwagę na wybór odpowiednich przycisków do stelaża podtynkowego. Takie przyciski służą do spłukiwania wody. Na rynku można znaleźć naprawdę duży wybór tego typu elementów. Dzięki temu można wybrać rozwiązanie, które będzie idealnie pasować do łazienki pod względem koloru oraz kształtu. Dostępne są także przyciski umożliwiające regulowanie ilości wody zużywanej do spłukiwania. W przypadku wątpliwości najlepiej zdecydować się na zakup stelażu podtynkowego w zestawie z pasującym przyciskiem.

Długość gwarancji

Podobnie jak w przypadku innych produktów, także przy zakupie stelaży podtynkowych warto jest zwrócić uwagę na gwarancję. Długi okres gwarancyjny zazwyczaj wskazuje na wysoką jakość produktu. Najlepszym rozwiązaniem będą zawsze produkty sprawdzonych, znanych firm. Tacy producenci dysponują wiedzą oraz doświadczeniem, które pozwalają na tworzenie wyposażenia o wysokiej jakości.

Trwałość i bezpieczeństwo

Warto pamiętać, że stelaż podtynkowy będzie elementem wykorzystywanym na co dzień. Z tego powodu jego wytrzymałość będzie miała bardzo duże znaczenie. Jednocześnie warto jest także zwrócić uwagę na odpowiedni montaż. Niedopatrzenia w tym zakresie mogą mieć dosyć poważne konsekwencje i w najgorszym razie spowodują konieczność przeprowadzenia kosztownego remontu.

Przy zakupie takich elementów wykończenia jak stelaże podtynkowe najlepiej nie oszczędzać na jakość. Dzięki temu będzie można mieć gwarancję długiego, a także bezpiecznego użytkowania. Solidny stelaż bez wątpienia będzie kosztować więcej, jednak jest to opłacana inwestycja, która będzie służyć przez długie lata bez konieczności wymiany.

 

Zapraszamy na stronę Szydłowski Studio Wnętrz do działu ze stelażami podtynkowymi!

Dodaj komentarz