Jak dobrać odpowiednie baterie łazienkowe?

Żeby łazienka dobrze się prezentowała, niezbędne są odpowiednie baterie łazienkowe i inne dodatki, które razem tworzą całość. Na rynku jest ogromny wybór produktów, ale trzeba je dobrać w ten sposób, by robiły wrażenie. Warto zwracać uwagę na kwestie praktyczne.

Matowe czy błyszczące?

Jednym z głównych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze jest to, czy baterie łazienkowe są błyszczące, czy też matowe. Dużo zależy od naszego gustu, ale warto tez zwrócić uwagę na inne elementy, jak np. pozostałe akcesoria. Trzeba pamiętać, że wszytko razem musi się dobrze ze sobą komponować. Jeśli więc mamy już elementy o błyszczącej strukturze, np. kafelki, to trzeba do tego też dobrać odpowiednie baterie łazienkowe. Ważne jest, by postawić na produkty dobrej jakości, które będzie się bez problemu czyściło. Co z tego, że uda nam się kupić coś taniej, skoro codzienna pielęgnacja będzie bardzo problematyczna. Powłoka baterii musi być więc trwała. W przeciwnym razie produkt nie posłuży nam tak długo, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Na ścianie czy na umywalce?

Ważną rzeczą jest to, by baterie dopasować do umywalki. Trzeba je odpowiednio zainstalować. Jeśli to modernizacja i niczego nie chcemy zmienić, to należy kupić taki model, żeby nie było większych problemów z jego montażem. Z kolei jeżeli wszystko robimy od podstaw, to zastanówmy się, jak wolimy umieścić baterie. Jeżeli zdecydujemy się na wersję na umywalkę, musimy dobrać odpowiednią ceramikę. Powinno tam być przygotowane miejsce, do którego można dopasować baterię. Bez tego niewiele da się zdziałać. Warto też zwrócić uwagę na długość baterii. Jeśli jest zainstalowana na umywalce, lepiej dobrać krótszy model. Wtedy woda nie będzie się tak rozbryzgiwała.

Nowoczesne czy klasyczne?

Na rynku jest ogromny wybór produktów. W większości sklepów bez problemu znajdziemy klasyczne egzemplarze, ale coraz częściej pojawiają się nowoczesne artkuły, które robią naprawdę duże wrażenie. Wyróżniają się designem. Pozwalają również na określone efekty. Można np. naświetlić strumień wody lub sprawić, że podczas odkręcania kranu włączy się muzyka. Są także modele, w których można regulować temperaturę wody. Te nowoczesne bateria są bardzo oryginalne, ale znacznie droższe. Poza tym często pojawia się problem związany z tym, że trudno będzie dopasować do nich części wymienne. Asortyment w sklepach jest bardzo zróżnicowany, ale rzadko dostoswany do innowacyjnych produktów. Wielokrotnie elementy trzeba będzie sprowadzać z zagranicy.

Dodaj komentarz