Forniry drewniane do kuchni. Rozwiązanie dla wymagających

Szafki do kuchni trzeba dobierać z największą starannością. W tym pomieszczeniu, jak w żadnym innym, meble są narażone na szybszą eksploatację. Powstająca w trakcie gotowania para, a także odpryski tłuszczu powodują, że szafki mogą się szybko zniszczyć.

Lite drewno czy forniry?

Drewniane szafki robią duże wrażenie, jednak trzeba o nie dbać. Lite drewno ma tendencję do zniekształceń, pęknięć. Po paru latach drzwi mogą skrzypieć. Trudne jest też samo utrzymywanie mebli. Materiał trzeba impregnować specjalnymi preparatami. Najlepiej wybierać te dobrej jakości, które będą odporne na ścieranie. To sprawia, że samo korzystanie z takiej kuchni wiąże się z wieloma problemami. Najdalej raz na dwa lata trzeba robić remont szafek, by się nie zniekształciły. Jest sposób, by tego uniknąć, a mianowicie forniry drewniane. To bardzo cienkie płaty drewniane, które przykleja się na fronty mebli. To prosty sposób na stworzenie oryginalnego efektu. Ich wygląd do złudzenia przypomina naturalne drewno. W dalszym ciągu są widoczne słoje i inne elementy charakterystyczne dla szafek z drzewa, jednak nie ma problemu z ich konserwacją. Forniry drewniane są już odpowiednio przygotowane. Zazwyczaj są pokryte impregnatem, olejkiem. Bez zbędnych zabiegów można zadbać o to, by całość prezentowała się wprost idealnie. Nowością na rynku są forniry z drewna egzotycznego, które są bardzo wytrzymałe i świetnie sprawdzają się w kuchni, a do tego wyróżniają się niepowtarzalnym wyglądem.

Kuchnia dla wymagających

Jeśli lubimy gotować, powinniśmy wyposażyć kuchnie w odpowiednia meble, ale należy też pomyśleć o ścianach i dodatkach. Powinny być one łatwe w czyszczeniu. Tłuste plamy nie będą dobrze wyglądały. Pomieszczenie straci swój urok. Żeby kuchnia była zadbana i dobrze się prezentowała, należy stosować do malowania farby zmywalne. Dobrze sprawdzają się także kafelki, które z łatwością można ścierać. To pozwoli utrzymać pomieszczenie idealnym stanie przez bardzo długi czas. Plamy i zacieki będzie można praktycznie od razu usuwać. W ten sposób całość będzie się prezentowała niemal idealnie. Nie można też zapomnieć o dodatkach. Z jednej strony nie powinny być one bardzo widoczne, a z drugiej muszą być doskonale dopasowane. Tylko w ten sposób da się stworzyć interesujące wnętrze. Trzeba też uważać, by nie przesadzać. Nadmiar bibelotów może wyglądać kiczowato i będzie trudny w utrzymaniu, bo przy większych porządkach wszystko trzeba będzie przecierać. To może być na dłuższą metę kłopotliwe.

Dodaj komentarz