Digital Signage: jak zachęcić turystów do odwiedzania atrakcyjnych miejscowości?

Zbliżają się wakacje. To czas, który włodarze turystycznych miejscowości starają się wykorzystać, by pozyskać środki potrzebne na dalsze inwestycje i rozwój, a tym samym przyciągnięcie turystów. Jest wiele sposobów, by zachęcić do przyjazdu w dane miejsce. W dobie dynamicznego rozwoju technologii, warto korzystać z innowacyjnych kanałów komunikacji.

Infokioski: nowy sposób na prezentację

Digital Signage to nowoczesny system, który w prosty i niedrogi sposób umożliwia dotarcie z wybraną przez siebie informacją do klienta. Jedną z popularniejszych form przekazu są infokioski. Urządzenia są stawiane z reguły w centrum miasta i stanowią swego rodzaju przewodnik. Turyści mogą się z niego dowiedzieć, gdzie warto się udać, w jakich lokalach można zjeść coś dobrego, a także poznać harmonogram imprez. Infomaty to zaawansowane technologicznie sprzęty zabezpieczone przed uszkodzeniem. Wewnątrz obudowy jest zainstalowany system chłodzący, a także specjalna ochrona przepięciowa. Obsługa infokiosków działających w systemie Digital Signage jest bajecznie prosta. Odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. W łatwy sposób można dotrzeć do ważnych dla nas informacji. Nie trzeba mieć w tym celu zaawansowanej wiedzy technicznej. Wystarczą podstawowe umiejętności, by skorzystać z tego rodzaju rozwiązań. Wygląd infomatów można dopasować do otaczającej przestrzeni.

Jak zachęcić turystów do przyjazdu?

Żeby jak najwięcej zarobić, warto rozpowszechniać informację o atrakcjach, którymi można się pochwalić w internecie. Strona www to w obecnych czasach wizytówka. Jeśli nie ma nas w internecie, to znaczy, że nie jesteśmy profesjonalni. Warto o tym pomyśleć, bo przełoży się to bezpośrednio na zyski. Obecnie turyści szukają miejsca na wakacyjny wypad przez komputer. Żeby zachęcić ich do odwiedzenia wybranej lokalizacji, trzeba ją atrakcyjnie przedstawić. Zdjęcia zabytkowych obiektów, historia miasta to tylko niektóre rzeczy, które mają być swego rodzaju reklamą. Ważne jest powierzenie wykonanie strony www profesjonalnej firmie. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że wszystko jest zrobione na najwyższym poziomie. Dobra strona musi być przede wszystkim funkcjonalna i łatwa w obsłudze. Użytkownicy nie powinni mieć problemów z nawigacją i dotarciem do wybranej zakładki. Szata graficzna i treści muszą być ciekawe i na wysokim poziomie. Nie można zapominać o obecności na portalach społecznościowych, z których codziennie korzystają miliony osób. Za pośrednictwem tych kanałów możemy zainspirować przyszłych turystów do przyjazdu. Coraz więcej decydentów stawia na reklamę w telewizji lub radiu. Tymi źródłami jesteśmy w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców w każdym wieku. Dobrze nakręcony film promocyjny działa cuda i znacznie zwiększa ruch. Jeśli to możliwe, należy odnowić zabytki, i przestrzenie, które warto odwiedzać. Fakt, że nie jest to tanie przedsięwzięcie, ale można spróbować pozyskać środki z różnych źródeł, np. z Unii Europejskiej. Wprawdzie trzeba sobie zadać sporo trudu, ale jeśli osiągniemy efekt szybko przełoży się on na zyski.

Działania mające na celu promocję należy jak najwcześniej podjąć i odpowiednio je zaplanować. Tylko przemyślana strategia i dobry biznesplan pozwolą pozyskać wielu klientów różnymi kanałami. Niezależnie, jaką metodę wybierzemy, najważniejsze, by była ona skuteczna, bo tylko w ten sposób można zwiększyć środki publiczne, a następnie przeznaczyć je na kolejne inwestycje, by miejscowość była coraz piękniejsza.

Dodaj komentarz