Pamiętaj, żeby odśnieżać dachy

Sytuacja na sektorze pracy wśród ludzi sezonowych

Nadchodząca zima to trudny czas dla ludzi, którzy funkcjonują w tak nazywanych „sezonówkach”, czy pracach, które można wykonywać tylko przez pewny czas w roku. Do robót takich należą między innymi ogrodnictwo, szeroko pojęte budownictwo czy nawet zbieractwo lub można odśnieżać dachy. Osoby takie mają głównie spore kłopoty ze znalezieniem pracy, w której będą potrafiły przezimować. szkolenia bhp łódź szkolenia ppoż łódź Sytuacja na sektorze pracy niestety nie przynależy do pozytywnych.

W grudniu 2 0 11 roku stopa bezrobocia rejestrowanego szkolenia ppoż łódź(czyli dane statystyczne zostały określone na bazie osób odśnieżanie dachów łódź zarejestrowanych w urzędach pracy) wyniosła 12, 5%, co wyniosło o 0 , 4 punktu procentowego więcej, aniżeli w listopadzie 2 0 11 roku. Podobna rzecz stanowiła w roku 2 0 1 0 – grudzień okazał się miesiącem, w którym zarejestrowano w Polsce 12, 4% ludzi bezrobotnych, więc o 0 , 7% więcej niż było w listopadzie 2 0 1 0 roku.

Jak wyglądała sytuacja na rynku pracy jeśli idzie o wolne etaty? Również niezbyt optymistycznie – w grudniu 2 0 11 roku do urzędów pracy zostało zgłoszonych szkolenia bhp łódź 34, 6 tysiąca wolnych stanowisk pracy, zanotowano więc duży spadek w porównaniu do listopada 2 0 11 roku, bo było to aż o 1 0 , 3 tysiąca mniej, co dało procentowy spadek o 23%. Podobna sprawa była miejsce w 2 0 1 0 roku, ale tam spadek zgłoszonych wolnych stanowisk pracy wyniósł aż 26% (różnica 16, 5 tysiąca miejsc).

Gdy w takim razie ludzie, którzy działają zawody sezonowe, mają sobie poradzić w zimie? Większość z osób, które posiadają umowę o pracę, może skorzystać z dotacji dla bezrobotnych – przez okres zimowy odbierają kuroniówkę, jaka daje im niezbyt wielkie wpływy, aczkolwiek znacznie lepiej jest mieć jakąkolwiek gotówkę, niż nie mieć jej w ogóle. Inni próbują zaangażować się dorywczo jak ochroniarze – w tej branży dla osób bez licencji ochroniarskiej dochody nie są zbyt duże, jednak często pomagają przetrwać ciężki sezon zimowy lub przy odśnieżanie dachów łódź tu wymagane często sa uprawnienia, szkolenia ppoż łódź jednak wiele firm działa usługę odśnieżanie dachów bez wymaganych uprawnień.

W każdym razie czas zimy szkolenia ppoż łódź jest dla branż sezonowych niezwykle ciężki, co pokazują statystyki. Wzrasta wtedy bezrobocie, szkolenia bhp łódź wolne miejsca pracy znikają szybko zanim zdążą się pojawić ogłoszenia w urzędach pracy, a pracownicy muszą postarać się jakoś przeżyć, chociaż łatwo niestety nie jest.