Czym jest czytnik kart zbliżeniowych?

Dziś większość osób posługuje się kartami zbliżeniowymi. Skutecznie wykorzeniły one tradycyjne karty magnetyczne, które są coraz rzadziej produkowane. Do odczytu tych nowych wyrobów służą natomiast specjalne urządzenia, zazwyczaj występujące we wszystkich sklepach. Czym jest zatem taki czytnik kart zbliżeniowych i w jaki sposób on działa?

Czytnik kart zbliżeniowych to bardzo przydatna rzecz

Tego rodzaju czytniki przystosowane zostały do odczytywania kart elektronicznych. Przeważnie karty te wykorzystywane są w systemach związanych z kontrolą dostępu. Czasami też mają służyć pracownikom i ich pracodawcom, ponieważ rejestrują i sprawdzają, czy dana osoba może wejść do konkretnego budynku. Często podobne rozwiązanie występuje na siłowniach czynnych przez całą dobę. Klienci tych klubów fitness otrzymują swoje karty zbliżeniowe i następnie muszą każdorazowo przykładać je do czytnika, aby wejść do obiektu czy do szatni. Oczywiście czytnik kart zbliżeniowych doczekał się już swoich kilku odmian, zatem jego przyszli nabywcy mają w czym wybierać. Mogą zdecydować się m.in. na czytnik kart zbliżeniowych uzupełniony o dodatkową klawiaturę. Stosowany jest on najczęściej w placówkach firmowych, ponieważ zwiększa panujący w nich stopień bezpieczeństwa. Pracownik, który chce się dostać do obiektu, musi już nie tylko przyłożyć kartę do czytnika, ale też wpisać na klawiaturze odpowiedni kod. Czytniki kart zbliżeniowych przeważnie są tak produkowane, by były odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu można je umieszczać nawet z zewnętrznych stron budynków. Ich poziom bezpieczeństwa jest wtedy jeszcze wyższy.

Rozwiązanie, które jest praktycznie wszędzie

Czytniki do kart zbliżeniowych pojawiają się już dosłownie wszędzie. Od dawna występują w budynkach należących do różnych firm, jednak od niedawna wyposażone zostały w nie siłownie, kluby fitness oraz inne placówki usługowe, czynne przez całą dobę. Ich głównym celem jest zapewnianie bezpieczeństwa wybranym obiektom. Doskonale sprawdzają się one właśnie w tej roli, dlatego przedsiębiorcy i pracodawcy prędko je sobie upodobali i zaczęli je kupować.

4 komentarze

Dodaj komentarz