Certyfikowane place zabaw pozwolą twojemu dziecku na bezpieczną zabawę

Ilość dostępnych na rynku urządzeń dedykowanych do placów zabaw jest ogromna. Warto jednak wybierać te, które są certyfikowane, ponieważ dzięki temu uzyskujemy pewność, że są one bezpieczne dla naszego malucha. Ogólnodostępne place zabaw tez mogą taki certyfikat otrzymać, wystarczy, że przejdą audyt.

Mały plac zabaw w twoim ogródku

Nie musisz od razu inwestować kilkudziesięciu tysięcy, żeby stworzyć swoim dzieciom wspaniały plac zabaw w ogrodzie. Obecnie, może wystarczyć jedno urządzenie, które sprawi, że pochłonie ich zabawa na długie godziny. Mądrze jednak je wybierz, ponieważ nie wszystkie będą bezpieczne. Przede wszystkim, możesz być spokojny, gdy są to certyfikowane place zabaw, ponieważ świadczy on właśnie o bezpieczeństwie. Oprócz tego sprawdź, czy twoje dzieci nie są za małe lub za duże do urządzeń, żeby nie miały trudności w zabawie. Dla starszych dzieci dedykowane są głównie urządzenia sportowe, po których mogą się wspinać i pokonywać różne stopnie trudności. Dla młodszych, są to zjeżdżalnie i domki, w których mogą urządzać swoją bazę. Na pewno wśród wielu możliwości można znaleźć te idealne dla wieku i predyspozycji naszej pociechy. Bezpieczny plac zabaw będzie miał tę zaletę, że przy starszych dzieciach nie trzeba ich cały czas pilnować, a mogą bawić się w swoim towarzystwie.

Ogólnodostępne, ale bezpieczne

To, że coś jest zrobione dla wszystkich nie oznacza, że nie może być bezpieczne. Tym bardziej, jak do jednego placu zabaw potrafią przychodzić dzieci z całego osiedla. Wiele starych placów zabaw nie nadaje się już do użytku, dlatego są remontowane, a w jeszcze lepszym wypadku, wymieniane na nowe. Również tutaj szukajmy, bo w naszych dzielnicach coraz częściej pojawiają się certyfikowane place zabaw. Sa one dużo bezpieczniejsze od tych, które audytu nie przeszły. Przede wszystkim chodzi tu o urządzenia, które muszą spełniać wiele norm. Te wysokie wymagania postawione są po to, żeby nie miały miejsca żadne wypadki czy niechciane zdarzenia na placu zabaw. To ma być miejsce, gdzie maluchy czują się bezpiecznie i po prostu mogą się oddawać szaleństwu. Im chętniej dzieci chodzą na plac zabaw, tym mniej czasu spędzają przed komputerem lub telewizorem, a więcej na świeżym powietrzu, co jest bardzo ważne, szczególnie dla osób w ich wieku.

Dodaj komentarz