Budżet obywatelski plac zabaw czy nowy chodnik?

Głosowanie nad budżetem obywatelskim odbywa się już niemal we wszystkich miastach Polski. Jest to świetna inicjatywa, która pozwala lokalnej społeczności wyrazić poparcie dla konkretnego projektu oraz umożliwia zgłoszenie własnego. Na czym dokładnie polega budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/?

Budżet obywatelski plac zabaw, nowy chodnik czy remont szkoły?

W każdej gminie i w każdym miasteczku są sprawy do załatwienia. Czasem chodzi o wyremontowanie jezdni lub remont szkoły, innym razem o zorganizowanie wieczorków sąsiedzkich lub wybudowanie placu zabaw dla dzieci. Niezależnie od tego, jaka jest to potrzeba, zawsze znajdzie się jakiś inny, rzekomo ważniejszy projekt do zrealizowania. Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom miasta wyrazić swoje zdanie oraz zaproponować własny projekt, który w ich opinii polepszy życie lokalnej społeczności. Każdy ma prawo do zgłoszenia swojej inicjatywy, a gdy przejdzie ona weryfikację, mieszkańcy będą mogli zdecydować, na co warto przeznaczyć budżet obywatelski plac zabaw czy remont chodnika.

Budżet obywatelski plac zabaw

Najłatwiej zgromadzić ludzi wokół rzeczy, które posłużą wielu osobom. Tak jest na przykład w przypadku miejsc przeznaczonych dla dzieci. Jeśli chodzi o budżet obywatelski plac zabaw zawsze będzie miał duże szanse na wygraną w głosowaniu. Jest dobrem wspólnym, pozwala zadbać o bezpieczeństwo i rozwój najmłodszych mieszkańców i ożywia osiedla sprawiając, że młodzi sąsiedzi mają stałe miejsce spotkań. Podczas gdy dzieci bawią się w piaskownicy, ich rodzice mogą nawiązywać przyjaźnie i, kto wie, może nawet znajomości biznesowe.

Dodaj komentarz