Beton architektoniczny, czyli idealny sposób na wykończenie wnętrz

Beton architektoniczny ze względu na swoje parametry wykorzystuje się do wykonywania trwałych odlewów. Pozwala na stworzenie oryginalnych ozdób i wykończeń, które zdobywają coraz większe uznanie wśród projektantów wnętrz.

Stwórz oryginalne wykończenia

Żeby wykonać dzieło z betonu architektonicznego, wystarczy puścić wodze fantazji. Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia no i odrobina zdolności plastycznych. Trwały i oryginalny odlew jest, wbrew pozorom, bardzo łatwy do zrobienia. Należy przygotować odpowiednią formę i zalać ją betonową mieszanką w odpowiednich proporcjach.

Wytyczne znajdują się na karcie technologicznej produktu. Kiedy nasze dzieło przeschnie, trzeba je wyciągnąć i zaimpregnować. W ten sposób otrzymamy bardzo wytrzymałą, a co ważniejsze, oryginalną ozdobę, którą można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Osoby, które są fanami designerskich wnętrz mogą z powodzeniem zastosować beton architektoniczny do wykończeń mebli. Wystarczy przygotować odpowiedni odlew. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Blat, drzwi szafek, półki to tylko niektóre propozycje.

Nic dziwnego, że z takich rozwiązań często korzystają projektanci wnętrz. Dzięki nim można uzyskać niesamowity efekt – stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieło, które nada całości pomieszczenia niesamowitego wyglądu. Beton architektoniczny z powodzeniem można wykorzystywać również do tworzenia dekoracji w ogrodzie. Za jego pośrednictwem tworzy się elementy małej architektury.

Dopasuj produkt do swoich potrzeb

W zależności od zastosowania można wykorzystać rożne typy betonowych mieszanek. Do wykonania blatów kuchennych, które są szczególnie narażone na uszkodzenia zaleca się użyć preparatu o zwiększonej wytrzymałości. Stworzone odlewy muszą być odporne na działanie uszkodzeń mechanicznych wynikający z naturalnej eksploatacji. Z kolei do sztukaterii i odlewów cienkościennych polecany jest beton architektoniczny z domieszką włókien szklanych i kruszyw mineralnych.

Produkt wyróżnia się wysoką trwałością i niską podatnością na ściskanie i ścieranie. Ponadto dobrze poddaje się obróbce mechanicznej, dzięki czemu można dowolnie kształtować wzory i figury. W zasadzie jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia. Warto wybierać mieszanki znanych producentów, które zostały sprawdzone przez wielu użytkowników. W ten sposób zyskamy pewność, że kupiony produkt spełni najwyższe wymagania, a gotowe dzieło będzie służyło przez długi czasu.

Wprawdzie na rynku jest spora konkurencja, ale nie wszystkie preparaty są tak samo wartościowe. Żeby móc cieszyć się z wykonanego odlewu, niezależnie czy będzie to kuchenny blat czy precyzyjna sztukateria, trzeba dokładnie zapoznać się z kartą produktu i wykonać beton architektoniczny w zalecanych proporcjach. Dobrze jest powierzyć to zadanie firmom, które specjalizują się w takich realizacjach. Uzyskamy wtedy doskonały efekt – perfekcyjnie wykonane dzieło, które będzie w dodatku nad wyraz trwałe. Tak wykończone pomieszczenie pozwoli uzyskać niesamowite wrażenie.

Dodaj komentarz